Praca w zakładzie kominiarskim

W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko:

kominiarz siedzący na kominie

KOMINIARZ

Region: dolnośląski

Opis stanowiska:

- czyszczenie i sprawdzanie urządzeń kominowych,

- przeprowadzanie okresowych kontroli przewodów kominowych,

- przeprowadzanie inwentaryzacji przewodów kominowych,

- wystawianie dokumentów po wykonanej usłudze,

- utrzymywanie pozytywnych relacji z obecnymi klientami,

- rozwijanie kontaktów i pozyskiwanie nowych klientów,

- dbanie o wizerunek firmy,

- podnoszenie sprzedaży usług.

Wymagania:

- wykształcenie minimum średnie (mile widziane budowlane lub techniczne),

- praktyczna znajomość obsługi komputera,

- łatwość w nawiązywaniu kontaktów,

- odpowiedzialność i duże zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków,

- umiejętność komunikacji i pracy w zespole,

- doskonała organizacja pracy, systematyczność, konsekwencja i samodzielność,

- wysoka kultura osobista,

- prawo jazdy kat. B,

- posiadanie własnego samochodu będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

- stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę),

- motywacyjny system wynagrodzeń,

- odpowiedzialne stanowisko pracy z możliwością rozwoju zawodowego,

- ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole,

- niezbędne narzędzia pracy.

Czym powinien charakteryzować się kominiarz?

W zawodzie kominiarza najważniejsze jest to, aby nie posiadał on lęku wysokości. Wynika to z faktu, iż większość prac odbywa się na wysokościach – dachach budynków. Fobia ta mogłaby zdecydowanie utrudniać codzienną pracę. Ważne jest również to, aby kominiarz posiadał dobry stan zdrowia oraz sprawność fizyczną. Oprócz tego kominiarza powinna charakteryzować skrupulatność, dokładność, poczucie odpowiedzialności oraz rzetelność. Kominiarz musi także stale pogłębiać oraz aktualizować swoją wiedzę w zakresie systemów i instalacji kominowych oraz wentylacyjnych. Praca kominiarza nie należy do najprostszych, jednak powyższe cechy pozwolą Ci wykonywać wszystkie obowiązki na najwyższym poziomie.

Hierarchia zawodowa kominiarzy

Pomocnik kominiarski

Pomocnik kominiarski to tak naprawdę uczeń, który dopiero zdobywa kwalifikacje, pracując pod okiem mistrza. Do jego zadań należy głównie inwentaryzacja i sporządzanie szkiców. Oprócz tego może on czyścić przewody oraz sprawdzać drożność instalacji. Nie wykonuje on jednak żadnych prac samodzielnie, lecz pod okiem mistrza.

Czeladnik kominiarski

Czeladnik kominiarski zajmuje się przeprowadzaniem przeglądów, sprawdzaniem drożności przewodów oraz czyszczeniem kominów. Pracuje on pod kierownictwem mistrza oraz wydaje polecenia pomocnikowi.

Mistrz kominiarski

Mistrz kominiarski to najwyższy stopień. Posiada on wszelkie uprawnienia kominiarskie. Jego praca polega zazwyczaj na spisywaniu opinii i ekspertyz oraz nadzorowaniu prac czeladników i pomocników. Ponadto nawiązuje on kontakty z klientami.